پرسپولیس در هفته های اخیر توانسته با گل های دقایق پایانی امتیازات خوبی را برای خود ذخیره کند.

به گزارش پرسپولیس پرشین ، تیم فوتبال پرسپولیس بعد از گذشت ۲۰ هفته از لیگ برتر ۳۲ گل به ثمر رسانده که آمار خیلی خوبی برای خط حمله این تیم به شمار نمی رود. با این حال یک اتفاق باعث شده تا شاگردان برانکو همیشه تا ثانیه های پایانی هوادارانشان را به پیروزی امیدوار نگه دارند.

در ۲ بازی اخیر سرخپوشان در مشهد و تهران، ۲ گل که بعد از دقیقه ۹۰ به ثمر رسیده باعث شده تا ۴ امتیاز به شاگردان برانکو برسد. پرسپولیس با گل دقیقه ۹۰ علیپور در مشهد ۳ امتیاز از سیاه جامگان گرفت و این هفته هم با گل دقیقه ۹۵ نعمتی توانست بازی با گسترش فولاد را به تساوی بکشاند.

این اتفاق البته در طول این فصل چند بار دیگر هم رخ داده است. به عنوان مثال بازی برابر پارس جنوبی را به یاد می آوریم که سرخپوشان دقیقه ۹۶ با ضربه شایان مصلح موفق شدند با ۳ امتیاز به تهران بازگردند.

در مجموع از ۳۲ گلی که پرسپولیس به ثمر رسانده، ۱۸ گل در نیمه دوم بوده که بیش از نیمی از گل های این تیم را شامل می شود. نکته جالب تر اینکه ۱۴ گل از این ۱۸ گل از دقیقه ۷۰ به بعد وارد دروازه حریفان شده است.

این آمار نشان می دهد تقریبا نیمی از گل های پرسپولیس در ۲۰ دقیقه پایانی به ثمر رسیده و این دقایق نقش پررنگی در صدرنشینی سرخپوشان داشته است.

شاید بتوان بدنسازی مناسب را دلیل آمادگی بالای پرسپولیسی ها تا دقایق پایانی بازی دانست که باعث می شود آنها تا آخرین ثانیه ها برای رسیدن به گل تلاش کنند. همچنین تعویض های برانکو هم در این موضوع تاثیرگذار بوده که اکثرا بازیکنان تعویضی بعد از ورود به زمین توانسته اند نقش کلیدی در ترکیب تیمشان ایفا کنند.
.